Ahi Evran Üniversitesi
Öğrenci Bilgi Sistemi
 

       ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE -

       Üniversitemiz önlisans ve lisans eğitim-öğretim ve sınav yönetmeliğinin 23. maddesi gereğince: Bütünleme sınavlarına; yarıyıl/yıl sonu sınavlarına girme hakkına sahip olduğu halde girmemiş olan veya girdiği halde yeterli başarıyı sağlayamamış olan ("CC" harf notunun altında puan almış olan) öğrenciler girebilmektedir.

        Bütünleme sınavı listesinde yer aldığı halde bu sınava girmeyen öğrencilerin yarıyıl/yıl sonu sınavında almış oldukları not geçerliliğini korumaktadır, bütünleme sınavına girilmesi durumunda ise bu sınavda alınan not geçerli duruma gelmektedir.

        Duyurulur.- TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE -

1- Öğrenci otomasyon sistemine girişte "Kullanıcı Adınız" öğrenci numaranızdır.

2- Sisteme ilk girişte T.C Kimlik Numaranızın ilk beş rakamı şifreniz olarak tanımlanmıştır. Sisteme girdikten sonra şifrenizi değiştiriniz.

İlk Girişte Yapılması Gereken Ayarlar:

Explorer İçin :

Araçlar --> İnternet Seçenekleri --> Güvenlik --> Güvenilen Siteler --> Bölge Güvenlik Düzeyini "Düşük" seviyesine getirin --> Siteler Butonun içindeki "Ekle" butonuna tıklayınız. ( Ekleme yapmaz iste başta bulunan "http://" kısmını "https://" olarak değiştiriniz.) Kayıt ettikten sonra sayfayı yenileyiniz.

Crome İçin :

Sayfayı açtığınızda sayfanın üzerinde açılan "Bu Sayfada Engellenen Pop-up lar var" kısmından sayfayı "Her Zaman İzin Ver" seçeneğini işaretleyerek sayfayı yenileyiniz.

 


 
19 Eylül 2014 Cuma / 54.211.157.103Kullanıcı Adı
Şifre
Dil/Language
Güvenlik Kodu